Wolumetria twarzy – co to takiego i komu zaleca się ten zabieg?

wolumetria twarzy co to

Od wielu lat naukowcy poszukują kolejnych sposobów na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Wiedzą bowiem, że to właśnie z tym problemem klienci gabinetów kosmetycznych zgłaszają się do ekspertów najczęściej. Próbujemy także poprawić kondycję naszej skóry i usunąć niedoskonałości, takie jak blizny. Chcemy ujędrnić naszą twarz i wypełnić jej ewentualne braki. Coraz częściej słyszymy nazwy konkretnych zabiegów i nowych technik, stosowanych w tym celu przez lekarzy. Jedną z nich jest wolumetria twarzy – co to takiego?

Wolumetria twarzy – co to?

Zastanawiasz się: wolumetria twarzy co to? Spieszymy z odpowiedzią! To innowacyjny zabieg, który umożliwia poprawę proporcji i kształtu twarzy, a także odmłodzenie jej wyglądu. Wolumetria polega na precyzyjnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy w wybrane miejsca twarzy, w celu zwiększenia objętości i uzyskania młodszego wyglądu skóry. Wolumetria twarzy jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Dzięki nieustannemu rozwojowi nowych technologii, w przyszłości można spodziewać się jeszcze bardziej precyzyjnych i skutecznych procedur. Aby dbać o swoje zdrowie, warto pozostawać na bieżąco z doniesieniami ze świata kosmetologii!

Wolumetria twarzy co to? Poznaj jej historię!

Historia wolumetrii twarzy sięga lat 90. XX wieku, kiedy to po raz pierwszy zaczęto stosować wypełniacze w celu korygowania ubytków twarzy, takich jak zmarszczki czy bruzdy. W ciągu kolejnych lat techniki wolumetrii ewoluowały. Specjaliści zaczęli zauważać, że nie tylko niwelują one oznaki starzenia, ale także mogą wpłynąć na kształt i proporcje twarzy.

Wolumetria twarzy co to? Cóż, sama metoda znana pod tą nazwą to stosunkowo nowy wynalazek. Pierwsze wzmianki na temat tej techniki pojawiły się w 2004 roku, kiedy to lekarze z Kanady i Szwajcarii opublikowali prace dotyczące wykorzystania kwasu hialuronowego do wypełniania zagłębień w twarzy. W kolejnych latach pytanie: wolumetria twarzy co to takiego? zaczęło zadawać sobie coraz więcej osób na całym świecie. Dlatego lekarze coraz częściej wykorzystywali tę metodę w swojej pracy. Publikowano kolejne artykuły i badania poświęcone tym procesom. Z czasem zaczęły pojawiać się nowe technologie i materiały do wypełniania twarzy. Sama wolumetria stawała się natomiast coraz bardziej precyzyjna i skuteczna.

Wolumetria twarzy – co to i kto może wykonać zabieg?

Wolumetria twarzy to zabieg, który powinni wykonywać tylko doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Należy on do zakresu działań medycyny estetycznej i właśnie z tymi fachowcami powinniśmy się kontaktować. Osoba wykonująca zabieg musi przeprowadzić dokładną konsultację z pacjentem, aby w pełni zrozumieć jego oczekiwania. Należy omówić z nim wskazania, przeciwwskazania, efekty uboczne i ewentualne ryzyko związane z wolumetrią. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto ocenić kondycję skóry i uzyskać zalecenia dotyczące dalszych działań.

Przed wyborem specjalisty warto zrobić dokładny research i poznać opinie innych pacjentów, którzy przeszli zabieg w upatrzonym przez nas gabinecie. Ważne jest również to, aby lekarz korzystał z najnowszych technologii i sprzętu medycznego. Wpływają one na bezpieczeństwo pacjenta i skuteczność zabiegu.

Wolumetria twarzy co to i na czym polega?

Zabieg wolumetrii twarzy polega na precyzyjnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych wypełniaczy w wybrane miejsca twarzy. Przed zabiegiem specjalista dokładnie obserwuje i bada twarz pacjenta, aby ustalić, gdzie wstrzyknąć kwas, aby uzyskać optymalne efekty. Wprowadzony pod skórę kwas powoduje, że staje się ona pełniejsza i bardziej jędrna, a twarz nabiera bardziej proporcjonalnego kształtu.

Zalecenia

Wolumetria twarzy – co to i komu najczęściej poleca się ten zabieg? Mogą z niego skorzystać osoby, które:

 • czują, że ich skóra z wiekiem utraciła elastyczność i jędrność,
 • zauważyły u siebie oznaki starzenia, takie jak pogłębiające się zmarszczki, 
 • chcą poprawić proporcje twarzy lub zniwelować powstałe zagłębienia,
 • chcą zmodyfikować kształt nosa, pozbyć się dodatkowych podbródków lub uwydatnić kości policzkowe,
 • borykają się z niedoskonałościami, takimi jak blizny po trądziku.

Wolumetria twarzy jest zabiegiem, który pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt. Oznacza to, że niemal każdy, kto chce poprawić wygląd swojej twarzy, może z niej skorzystać. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który dokładnie oceni stan skóry i dobierze odpowiednie procedury.

Przeciwwskazania

Mimo wszystko zabieg wolumetrii twarzy nie jest wskazany dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zabiegu. Oto lista najczęstszych zastrzeżeń, dotyczących wykonania zabiegu wolumetrii twarzy:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • uczulenie na składniki wstrzykiwanego preparatu,
 • skłonność do powstawania tzw. bliznowców,
 • choroby skóry takie jak trądzik różowaty, egzema i inne, zwłaszcza objawiające się w miejscu, w którym ma zostać wykonany zabieg,
 • choroby krwionośne, takie jak cukrzyca, nadciśnienie i inne,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (zwiększają one ryzyko krwawienia),
 • ostre choroby zakaźne,
 • infekcje skóry.

Po wykonaniu zabiegu wolumetrii twarzy zaleca się unikanie bezpośredniego narażenia skóry na słońce przez co najmniej 24 godziny. Ponadto, przez 48 godzin należy unikać gorących kąpieli, sauny i basenu. Po zabiegu mogą wystąpić drobne siniaki, zaczerwienienia lub obrzęki, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. W przypadku wystąpienia silnego bólu lub trwających dłużej niż kilka dni objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Wolumetria twarzy co to? Podsumowanie

Uzyskałeś właśnie odpowiedź na pytanie: wolumetria twarzy co to takiego? Ten innowacyjny i skuteczny zabieg pozwala na poprawę proporcji i wyglądu twarzy, przywracając jej młodszy i bardziej promienny wygląd. Dzięki precyzyjnemu wypełnianiu zagłębień i bruzd kwasem hialuronowym, można osiągnąć naturalny i trwały efekt liftingu. Unikamy wówczas konieczności poddawania się inwazyjnym procedurom chirurgicznym. Przed wykonaniem zabiegu należy jednak przeprowadzić konsultację z doświadczonym lekarzem i stosować się do zaleceń, dotyczących przygotowania naszej twarzy. Po przeprowadzeniu wolumetrii należy dodatkowo zadbać o swoje ciało.