Czym jest masaż próżniowy?

Aktualnie ma się do czynienia z takimi czasami, że człowiek stresuje się wieloma rzeczami. Ma problem z utrzymaniem odpowiedniej równowagi psychicznej. Jego kondycja zdrowotna jest na niskim poziomie. Powodem tej sytuacji jest to, że na co dzień ludzie poświęcają sobie samemu mało czasu. Raz na jakiś czas warto zdecydować się na relaksującego zabiegi. Wśród nich można wymienić masaże, jakie dedykowane są na wybrane partie ciała.

Czym jest masaż próżniowy?

Masaż próżniowy często nazywany jest również metodą SPM. To ten rodzaj zabiegu, który wykonać można na dwa sposoby. Pierwszy – przy pomocy doskonale znanych baniek chińskich. Drugim sposobem jest dermomasażer. W salonach zabiegowych najczęściej wykorzystywany jest dermomasażer, który to jest dokładniejszy. Niezależnie od tego, który ze sposobów zostanie wykorzystany, podczas zabiegu wykorzystywane jest podciśnienie, jakiego zadaniem będzie zasysanie powietrza. To właśnie przez to mówi się, że jest to jeden z tych zabiegów, jakie można zaliczyć do bardzo intensywnych. Nie trzeba jednak obawiać się żadnego dyskomfortu, ponieważ masaż próżniowy jest bezbolesny. Ewentualnie osoby mające bardzo delikatną skórę, mogą odczuwać lekki ból, ale on szybko minie.

Efekty masaży próżniowego

Osoby, które mają wątpliwości do tego, że masaż próżniowy jest dla nich, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że przynosi on efekty, jakie widoczne są już po pierwszym zabiegu. Nie można tu tylko mówić o lepszym samopoczuciu całego organizmu. Przede wszystkim trzeba bowiem wskazać na to, że masaż ma służyć rozbijaniu tkanki tłuszczowej, co odczuwalne jest już po pierwszym zabiegu. Jednak regularność tego typu zabiegów jest w stanie przynieść efekty, jakie dla innych osób będą widoczne gołym okiem. To właśnie dlatego mówi się o tym, że osoby, które się odchudzają, powinny korzystać z takiego zabiegu. Masaż próżniowy wpływa korzystnie na poprawę jędrności samej skóry, która dzięki temu staje się napięta i jędrna. Mówiąc o efektach, nie można także zapomnieć o krążeniu krwi i limfie. Próżnia sprawia, że z organizmu wydobywają się toksyny, dzięki czemu można liczyć na dotlenienie skóry.

Na jakie części ciała wykonywany jest masaż próżniowy?

Praktycznie można skorzystać z niego w obrębie całego ciała. Jeżeli osoba wykonująca taki zabieg nie widzi żadnych przeciwwskazań, to trzeba korzystać z takich możliwości. Często można spotkać się także z tym, że masaż próżniowy wykonywany jest tylko na określone partie ciała, m.in. na twarz. Dzięki temu można skorygować owal swojej twarzy. Panie chętnie decydują się na masaż próżniowy biustu, aby móc go nie tylko ujędrnić, ale także podnieść. Masaż próżniowy polecany jest także w celu usunięcia cellulitu.

Kategoria: Spa