Zabiegi oczyszczające twarz, które warto przetestować

zabiegi oczyszczające twarz

Każdego dnia nasze ciało narażone jest na działanie wielu potencjalnie szkodliwych czynników. Zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury i zanieczyszczenia to tylko niektóre z nich. Co więcej, bardzo często zdarza nam się nie zabezpieczać skóry w odpowiedni sposób. Nie stosujemy kremów z filtrem ani dokładnego demakijażu na noc. To duży błąd. Dlatego zdecydowanie powinny zainteresować nas zabiegi oczyszczające twarz. Przekonaj się, że warto rozpocząć ich stosowanie.

Cele zabiegów oczyszczających twarz

Zabiegi oczyszczające twarz mają na celu usunięcie z niej nadmiaru sebum, martwych komórek oraz zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do powstawania niedoskonałości, a nawet infekcji skórnych. Dzięki profesjonalnej pielęgnacji nasza skóra staje się odświeżona, wygładzona i promienna. Regularne stosowanie zabiegów oczyszczających twarz pozwala utrzymać jej zdrowy wygląd i zapobiega powstawaniu trądziku, rozszerzaniu się porów i zaskórnikom.

Co jeszcze możesz osiągnąć dzięki nim?

  1. Zabiegi oczyszczające twarz pomagają usunąć zanieczyszczenia zgromadzone na skórze, takie jak kurz i resztki makijażu. Dzięki temu skóra staje się czysta i promienna.
  2. Osoby z tłustą skórą lub skłonnością do wyprysków często borykają się z nadmiarem sebum. Zabiegi oczyszczające twarz pomagają regulować jego produkcję, co przyczynia się do zmniejszenia problemu przetłuszczania się skóry i powstawania zaskórników.
  3. Zabiegi oczyszczające twarz są szczególnie skuteczne w redukcji wyprysków i zaskórników. Poprzez dokładne oczyszczenie porów pomagają one w walce z niedoskonałościami. Jednak uważaj; jeśli cierpisz na choroby skóry, na przykład stany zapalne lub zaawansowany trądzik, najpierw skonsultuj się z lekarzem.
  4. Regularne oczyszczanie twarzy przyczynia się do wygładzenia i ujednolicenia cery. Zabiegi takie jak mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny usuwają martwe komórki skóry, co prowadzi do jej odnowy i regeneracji.
  5. Oczyszczona skóra lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w różnorodnych kosmetykach. Wykonanie zabiegu oczyszczającego twarz przed nałożeniem na nią serum lub kremu pozwala wzmocnić działanie tych produktów i osiągnąć lepsze wyniki pielęgnacyjne.
  6. Podczas niektórych zabiegów oczyszczających twarz następuje stymulacja krążenia krwi w skórze. To przyczynia się do jej dotlenienia i dostarczenia składników odżywczych, co sprzyja zdrowemu wyglądowi cery.
  7. Wykonywanie zabiegów oczyszczających twarz może być również doskonałą okazją do relaksu i odprężenia. Odpoczynek korzystnie wpływa zaś na cały organizm i nasze samopoczucie.

Najpopularniejsze zabiegi oczyszczające twarz

Oferta salonów kosmetycznych stale się rozwija. Jeśli chcesz zadbać o swoją cerę, masz do wyboru wiele zabiegów oczyszczających twarz w każdej z placówek. Oto najpopularniejsze spośród nich:

  1. Peeling chemiczny.

Ten zabieg polega na zastosowaniu substancji chemicznych, takich jak kwas glikolowy lub salicylowy, w celu złuszczenia warstwy zewnętrznej skóry. Peeling chemiczny pomaga w usuwaniu martwych komórek skóry, redukcji przebarwień, zmniejszeniu zmarszczek i odbudowie kolagenu.

  1. Peeling kawitacyjny.

To nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe do złuszczania martwych komórek skóry i oczyszczania porów. Peeling kawitacyjny jest skuteczny w redukcji zaskórników, trądziku oraz nadmiaru sebum.

  1. Mikrodermabrazja. 

To zabieg mechaniczny, podczas którego skóra jest ścierana za pomocą specjalnego urządzenia, usuwającego martwe komórki skóry. Mikrodermabrazja pomaga między innymi w redukcji zmarszczek, blizn, rozszerzonych porów i trądziku.

  1. Oczyszczanie manualne.

Ten zabieg oczyszczający twarz wykonywany jest ręcznie przez kosmetyczkę. Zaleca się go osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą skorzystać z innych zabiegów.

  1. Kąpiele parowe. 

To prosty, ale skuteczny zabieg. Kąpiele parowe pomagają otworzyć pory, ułatwiając usunięcie zanieczyszczeń i zwiększając wchłanianie produktów pielęgnacyjnych.

  1. Zabiegi laserowe. 

Niektóre zabiegi oczyszczające twarz wykorzystują technologię laserową. Charakteryzuje je kompleksowe, głębokie działanie. Nie tylko powodują one usunięcie zanieczyszczeń, ale także pobudzają produkcję kolagenu.

Domowe zabiegi oczyszczające twarz

Nie każdy ma jednak możliwość regularnych wizyt w gabinecie kosmetycznym. Na szczęście istnieje wiele zabiegów oczyszczających twarz, które można wykonać w domu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

  1. Kąpiel parowa. 

Wystarczy zagotować wodę, wlać ją do miski i przykryć głowę ręcznikiem, pochylając się nad parującą wodą przez kilka minut. Para otworzy pory i ułatwi usunięcie zanieczyszczeń.

  1. Peeling enzymatyczny. 

Możemy wykorzystać gotowy peeling enzymatyczny lub przygotować go samodzielnie. Pomaga on złuszczać martwe komórki skóry i oczyszczać pory.

  1. Maseczki oczyszczające.

Wykorzystaj gotowe maseczki oczyszczające dostępne w sklepach lub przygotuj je samodzielnie z naturalnych składników. Glinki, węgiel aktywny, mleko, drobinki kawy czy miód, zastosowane jako maseczka, pomogą oczyścić skórę.

  1. Demakijaż.

Dokładnie wykonany demakijaż stanowi bardzo dobry zabieg oczyszczający skórę. Użyj ulubionego żelu, toniku, mleczka lub olejku, który nie podrażnia twojej cery.

  1. Masaż twarzy.

Ten zabieg powinien być stosowany jako uzupełnienie innych metod oczyszczania twarzy. Wykonywanie delikatnego masażu twarzy z użyciem olejku kokosowego lub migdałowego może pomóc w poprawie krążenia krwi i poprawić wchłanianie innych kosmetyków.

Do oczyszczania twarzy domowymi metodami możesz zastosować specjalne szczoteczki. Dokładnie zapoznaj się jednak ze wskazówkami producenta i nie używaj ich zbyt często.

Jak przygotować się do oczyszczania skóry?

Musisz wiedzieć, że nie każdy może stosować wszystkie zabiegi oczyszczające twarz wymienione w tym artykule. Ostrożność powinni zachować przede wszystkim posiadacze skóry wrażliwej, a także chorzy. Atopowe zapalenie skóry i trądzik to tylko niektóre spośród dolegliwości, które mogą stanowić przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegów. Nawet jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, które sam musiałbyś uwzględnić, nie zaczynaj od najbardziej inwazyjnych zabiegów. Sprawdź, jak twoja skóra reaguje na domowe oczyszczanie i delikatne kosmetyki, a dopiero później udaj się na wizytę do salonu kosmetycznego.

Kategoria: Spa